Round Results

Season 
Round 
Grade 
Dates Home Team   Away Team Venue
2 Nov 19
9 Nov 19
Bankstown
7/260 M Brown 82 M Stoneman 57 NJ McAndrew 35  JD Park 4/79 L Shelton 2/50
def Mosman
258 L Hearne 95 MJ Calder 67 AJ Adlam 29  L Marshall 3/47 T Garg 2/37 BJ Taylor 2/56 NJ McAndrew 2/73
Bankstown Oval 
2 Nov 19
9 Nov 19
Eastern Suburbs
250 PA Lazarus 65 TJ Armstrong 32 GW Furrer 29 HN Conway 28*  J Edwards 3/16 CJ Green 3/38
def Manly-Warringah
91 JW Foster 48*  N Rowe 7/46
and 3/137 C Merchant 69* CJ Green 33*  
Waverley Oval 
2 Nov 19
9 Nov 19
Gordon
246 T Crawford 54 L Barnsley 36 S Colley 30  S Skelly 4/64 L Courtney 3/46 L Webb 2/50
def by Campbelltown-Camden
7/250 J Simmons 60* P Wells 57 B Patterson 36* N Glynn 34  S O'Brien 3/45 T Crawford 2/79
Chatswood Oval 
2 Nov 19
9 Nov 19
Hawkesbury
274 S Baldwin 92 B Qureshi 45 DJ Mckay 34 R Mizzi 32 N Radhakrishnan 25  B Aitchison 4/78 A Turrell 2/7 L Dempsey 2/26 L Lofts 2/101
def by Parramatta
9/405(dec) B Cherry 127 T Ward 117 S Copperfield 65 B Abbott 33  AH Kherkhah 6/102
Owen Earle Oval 
2 Nov 19
9 Nov 19
Penrith
385 R Gibson 141 C Weir 114 B Williams 30  A Semple 4/52 J Sangha 2/59 D Singh 2/69
def by Randwick Petersham
7/430(dec) J Sangha 138 DJ Bell-Drummond 93 R Ayre 73* D Sams 46 A Semple 25*  T Weir 2/86
Howell Oval 
2 Nov 19
9 Nov 19
Sydney University
111 R McElduff 33 LS Robertson 26  J Aitken 3/6 J Campbell 3/26
and 196 TP Cummins 68* B Trevor-Jones 54  M Alexander 4/49 W Graham 2/36 R Aitken 2/41 J Campbell 2/55
def by UTS North Sydney
7/163(dec) R Aitken 44 B Bryant 35 O Knight 35*  B Joy 4/40
and 2/148 J Avendano 78* B Bryant 44*  
University Oval, Sydney University  
2 Nov 19
9 Nov 19
Sutherland
4/307 S Watson 141 J Arnold 61 J Leaning 33* T Doyle 26  TJ Scoble 2/49
def UNSW
9/306(dec) T Rahman 67 HC McLean 50* SK Thanabalasingam 36 MG Burgess 34  D Fallins 5/106 J Wilson 3/60
Glenn McGrath Oval 
2 Nov 19
9 Nov 19
Northern District
320 TR Felton 66 DA Lowery 62 BJ Davis 36 WE Buttleman 32 NR Badings 30 MJ Phillips 26  H Verma 4/50 TJ Draca 2/49 H Sandhu 2/80
def Blacktown Mounties
205 J Gauci 62 D Kant 35 AA Naqvi 29*  TR Felton 5/49 A Singh 2/53
Mark Taylor Oval 
2 Nov 19
9 Nov 19
St George
325 M Hopkins 106 P Francis 57 N Stapleton 37 L Bartier 35 T Haines 31 J Rose 30  P Uppal 2/66 A Nair 2/71
def by Fairfield-Liverpool
5/328 A Nair 134* LP Ohrynowsky 64 Y Sharma 58 MJ Critchley 30  N Stapleton 2/53
Hurstville Oval 
2 Nov 19
9 Nov 19
Sydney
6/241 BR McClintock 58* NR Gubbins 54 SU Hassan 35 J Mosca 29  A Isherwood 3/25
def Western Suburbs
183 NJ Cutler 52 JG Psarakis 40 A Isherwood 35  ND Bills 5/52 AD Glendenning 2/30 HT Sherriff 2/39
Drummoyne Oval 
The qualification for this report is 25 runs, 2 wickets.