Share:
 

Round Results

Season 
Round 
Grade 
Dates Home Team   Away Team Venue
27 Oct 18
3 Nov 18
Bankstown
268 NJ McAndrew 79 N Carruthers 35 PM Dignam 29  MA Atallah 6/94 DO White 3/54
def by UNSW
299 MR Gilkes 128 HC McLean 48* DO White 35 JJ Byrnes 33 MA Atallah 30  L Marshall 3/46 BJ Taylor 2/48 R Williams 2/61 NJ McAndrew 2/83
Bankstown Oval 
27 Oct 18
3 Nov 18
Gordon
8/369 A Cahlin 103 S Colley 75 H Evans 74 T Crawford 33  R Aitken 2/54 J Campbell 2/62 M Alexander 2/72
drew UTS North Sydney
8/408(dec) AJ Crosthwaite 127 B Bryant 72 TA Jagot 67 JL Crosthwaite 48 RG Van Kemenade 33  M Junk 5/105
Chatswood Oval 
27 Oct 18
3 Nov 18
Mosman
9/310(dec) A Doolan 98 AJ Adlam 51 JM Turner 45 SA Rodgie 40 PW Pisel 27 N Hinton 26  J Carden 3/27 M Visser 3/85 CJ Green 2/39
def Manly-Warringah
159 R Farrell 62 JW Foster 28 L Weston 27  G West 5/45 L Shelton 4/36
and 0/174(dec) L Weston 106* R Farrell 52*  
Allan Border Oval 
27 Oct 18
3 Nov 18
Penrith
5/420(dec) C Weir 180 B Williams 90 JM DiBartolo 63 T Liddiard 54*  N Stapleton 3/77 TW Ortiz 2/80
def St George
241 M Hopkins 110* KR Patterson 56  RP Smith 5/72 MJ Collins 2/30
Howell Oval 
27 Oct 18
3 Nov 18
Sydney University
9/295(dec) B Trevor-Jones 124 TP Cummins 55 D Holloway 48  H Sandhu 5/46 J Baraba 3/49
def Fairfield-Liverpool
206 LP Ohrynowsky 58 JD Cashman 36* H Sandhu 35  D Malone 5/64 T Ley 2/23 D Holloway 2/40
University Oval, Sydney University  
27 Oct 18
3 Nov 18
Western Suburbs
292 JK Abraham 104 JG Psarakis 78 JL Hughes 38  D Singh 3/37 D Sams 3/41 S Eaton 2/50 A Semple 2/50
def by Randwick Petersham
6/350(dec) DA Warner 157 S Chhibber 108 AR Kemp 27*  JD Cook 3/115
Pratten Park 
27 Oct 18
3 Nov 18
Sutherland
4/308(dec) J Biviano 114 C Williams 81 JN Brown 32* S Watson 31 SP Smith 26  PR Lawrence 3/79
and 1/84 S Watson 45 J Biviano 27*  
def Hawkesbury
144 PJ Forrest 43  T Pinson 4/26 SP Smith 3/34 JA Brown 2/40
and 246 JA Clarke 88 JM Wholohan 41 R Mizzi 36 PR Lawrence 26  D Fallins 5/88 T Pinson 4/71
Glenn McGrath Oval 
27 Oct 18
3 Nov 18
Campbelltown-Camden
5/358 A Yabsley 138 J Browne 73 O Robinson 58 J Cormack 53*  GW Furrer 2/68 A Nijjar 2/70
drew Eastern Suburbs
Raby Oval 1 
27 Oct 18
3 Nov 18
Parramatta
6/300(dec) WJ Affleck 98 T Crittenden 71 B Abbott 68  M Day 3/70
def Blacktown Mounties
126 M Day 32 D Nicotra 27  B Martin 5/41 J White 2/19 S Copperfield 2/39
and 3/155 TT Flynn-Duncombe 60* A Oberai 56  B Martin 2/29
Old Kings Oval 
27 Oct 18
3 Nov 18
Northern District
256 NB Smith 63* ZT Honeybrook 29 DA Anderson 28 CP Taylor 28  HJ Manenti 3/46 BA Manenti 3/68 AD Glendenning 2/30
def by Sydney
4/260 LA Scott 99 MJ Rodgers 59 SS Eskinazi 25*  TR Felton 2/51
Mark Taylor Oval 
The qualification for this report is 25 runs, 2 wickets.